ZÁPIS ŽÁKŮ PRO ŠKOLNÍ ROK 2022-2023

IMG 20220430 153908836Vážení rodiče, milé děti, srdečně Vás zveme k zápisu ke studiu ve školním roce 2022/2023, který proběhne v týdnu od 30. 5. do 3. 6. 2022 v době od 13:30 do 17:00h v budově školy na adrese Československé armády 481, Frýdek-Místek.
Nabízíme tato studijní zaměření: hra na zobcovou flétnu, příčnou flétnu, lesní roh, trubku, klarinet, klavír, varhany, kytaru, housle, sólový a sborový zpěv. Předpokladem pro přijetí je úspěšně vykonaná talentová zkouška a volná kapacita.

Talentová zkouška se skládá z těchto částí:

Zpěv písně: uchazeč zazpívá lidovou píseň (např. “Kočka leze dírou“ nebo jinou libovolnou píseň dle vlastního výběru).

Intonační a sluchové předpoklady:
zazpívání tonů předehraných pedagogem, rozpoznání stoupající a klesající melodie, určení nižšího a vyššího tónu, rozlišení veselého a smutného akordu, zazpívání zahrané melodie, atd. Rytmické předpoklady: vytleskání jednoduchých rytmických modelů předvedených pedagogem. Ostatní předpoklady sledující vývoj kognitivních funkcí a fyzických dispozic: vývoj motoriky pro daný nástroj, tělesné předpoklady, věk, reakce na pokyny pedagoga, sociální zralost, udržení pozornosti, atd.

Doplňující informace: Uchazeč musí mít minimálně 5 let k 1.9.2022. Pokud již uchazeč částečně ovládá hru na zvolený nástroj, může ho vzít s sebou a zahrát libovolnou skladbu. Talentovou zkoušku musí vykonat i žák, který žádá o přestup z jiné ZUŠ. Uchazeč předvede rozsah učiva ze stávající ZUŠ. Přijďte se k nám podívat, seznámit se s našimi výbornými pedagogy a zažít srdečnou a rodinnou atmosféru. To jsou jen některé z důvodů, proč k nám přichází žáci nejen z blízkého okolí, ale neváhají dojíždět i ze vzdálených míst. Těšíme se na Vás !!!

logo bily 500

2022 Copyright © Základní umělecká škola duchovní hudby Frýdek-Místek. Všechna práva vyhrazena.